مقایسه محصول

• دوربین سونی FX6
• دوربین سینمایی فول‌فریم
• حسگر مؤثر ۱۰٫۲ مگاپیکسلی
• دارای ND الکترونیکی متغیر
• ضبط داخلی XAVC-I ده‌بیت
• عرضه‌شده بدون لنز
• مناسب برای مستند، مصاحبه و تولید حرفه‌ای ویدئو
• مناسب برای نیاز به صدای XLR، تایم‌کد و خروجی SDI
• پشتیبانی از UHD 4K تا 120fps در حالت S&Q

1.699.500.000 تومان

تضمین اصالت و سلامت فیزیکی کالا

۲۴ ساعت فرصت اعلام خرابی یا آسیب فیزیکی

فروش عمده B2B

فروش ویژه همکاران

ارسال محصول

ارسال به موقع محصولات

پشتیبانی 7 / 24

پشتیبانی خدمات

مناسب چه کسانی هست؟

  • مستندسازان و گروه‌های خبری مستقل: ND متغیر و بدنه ماژولار برای تغییر سریع شرایط تصویربرداری.
  • تولیدکنندگان مصاحبه و تبلیغات: ورودی XLR، Log و فرمت Intra برای کنترل صدا و رنگ.
  • گروه‌های تولید چنددوربینه: SDI و تایم‌کد BNC برای اتصال و همگام‌سازی تجهیزات سازگار.
  • فیلم‌برداران صحنه‌های پرتحرک: UHD 4K120 و Full HD240 در S&Q برای ساخت حرکت آهسته.

مزیت ها

  • ND الکترونیکی متغیر برای کنترل نور بدون تغییر عمق میدان.
  • دو حساسیت پایه Cine EI برای شرایط روشن و کم‌نور.
  • ضبط Intra ده‌بیت 4:2:2 برای گردش کار اصلاح رنگ.
  • ورودی‌های XLR با فانتوم‌پاور و صدای چهارکاناله.
  • خروجی SDI و تایم‌کد برای یکپارچه‌سازی با تجهیزات تولید.
  • طراحی ماژولار و خنک‌سازی فعال برای تنظیم ریگ.

محدودیت ها

  • UHD 4K در نرخ 100/120fps حدود 10 درصد برش دارد.
  • برخی حالت‌های S&Q به CFexpress Type A نیاز دارند و با SD قابل استفاده نیستند.
  • RAW به رکوردر خارجی و تطبیق نسخه نرم‌افزار و سیگنال نیاز دارد.
  • نسخه بدنه فاقد لنز است و انتخاب لنز E-mount بخشی از آماده‌سازی مجموعه است.

محتویات جعبه

  • بدنه Sony FX6 بدون لنز، یک عدد
  • دسته بالایی، یک عدد
  • مانیتور LCD، یک عدد
  • گریپ کنترل از راه دور، یک عدد
  • باتری Sony BP-U35، یک عدد
  • آداپتور AC و کابل برق، هرکدام یک عدد
  • شارژر باتری BC-CU1، یک عدد
  • کابل USB-C، یک عدد
  • هود LCD، یک عدد
  • کیت کفشک سرد: کفشک و فنر، هرکدام یک عدد؛ پیچ، چهار عدد
  • درپوش مانت لنز و درپوش محافظ رابط دسته، هرکدام یک عدد
  • مستندات همراه دستگاه

توضیحات و مشخصات محصول

دوربین سونی FX6 برای تولید ویدئوی حرفه‌ای

دوربین سونی FX6 یک مدل فول‌فریم از خانواده Cinema Line با مانت Sony E است. حسگر Exmor R با حدود 10.2 مگاپیکسل مؤثر و پردازنده BIONZ XR برای تولید ویدئوی 4K طراحی شده‌اند. این کالا نسخه بدون لنز است؛ انتخاب لنز، کارت حافظه و تجهیزات تکمیلی باید بر اساس شیوه فیلم‌برداری انجام شود.

نوردهی پیوسته با ND الکترونیکی

فیلتر ND داخلی از 1/4 تا 1/128، معادل دو تا هفت استاپ، به‌صورت پیوسته تنظیم می‌شود. می‌توان آن را روی کنترل خودکار قرار داد تا هنگام تغییر نور، دیافراگم دلخواه و زاویه شاتر حفظ شوند. این قابلیت برای حرکت میان فضای داخل و بیرون یا دنبال‌کردن سوژه در مستند مفید است. حساسیت‌های پایه 800 و 12800 در Cine EI نیز دو نقطه کار برای شرایط نوری متفاوت فراهم می‌کنند.

انتخاب فرمت برای تدوین و حرکت آهسته

در XAVC-I، ضبط 4:2:2 ده‌بیت برای DCI 4K، UHD 4K و Full HD ارائه می‌شود. XAVC-L برای فایل‌های فشرده‌تر در دسترس است؛ مشخصات رنگ و بیت‌ریت آن با Intra یکسان نیست. S-Cinetone برای گردش کاری با اصلاح رنگ محدودتر کاربرد دارد و S-Log3 با گستره بیش از 15 استاپ در شرایط آزمون سازنده، برای درجه‌بندی رنگ انعطاف بیشتری می‌دهد.

DCI 4K تا 60p، UHD 4K تا 120fps و Full HD تا 240fps در حالت‌های مربوطه پشتیبانی می‌شوند. نرخ‌های 100 و 120fps در UHD حدود 10 درصد برش دارند. حالت‌های پرسرعت Intra به CFexpress Type A نیاز دارند؛ کارت SD را برای همه تنظیمات ضبط کافی فرض نکنید.

فوکوس، نمایشگر و کنترل صدا

فوکوس هیبریدی با حداکثر 627 نقطه تشخیص فاز، تشخیص چهره و Eye AF به دنبال‌کردن سوژه با لنز سازگار کمک می‌کند. مانیتور لمسی 3.5 اینچی روی نقاط مختلف بدنه نصب می‌شود تا ریگ و زاویه کاری قابل تنظیم باشد. دو ورودی XLR روی دسته، همراه فانتوم‌پاور 48 ولت و کنترل سطح صدا، برای میکروفون‌های حرفه‌ای کاربرد دارند. ضبط LPCM چهارکاناله 24 بیت برای مسیر صوتی چندمنبعی قابل استفاده است.

اتصال به رکوردر و تولید چنددوربینه

خروجی 12G-SDI، HDMI فول‌سایز و ورودی/خروجی تایم‌کد BNC برای اتصال به تجهیزات تولید ارائه شده‌اند. RAW شانزده‌بیت به رکوردر سازگار خارجی ارسال می‌شود؛ خروجی RAW از HDMI به نسخه نرم‌افزار سازگار نیاز دارد. وجود خروجی RAW به معنی ضبط فایل RAW روی کارت داخلی نیست. برای تطبیق چند دوربین، نسخه نرم‌افزار، فرمت سیگنال و قابلیت رکوردر را پیش از پروژه بررسی کنید.

بدنه ماژولار و زمان کارکرد

بدنه اصلی حدود 890 گرم وزن دارد؛ این عدد شامل لنز، باتری و همه لوازم نصب‌شده نیست. دسته، گریپ و نمایشگر جداشدنی به تنظیم دوربین روی سه‌پایه یا ریگ کمک می‌کنند و خنک‌سازی فعال برای مدیریت گرمای ضبط به‌کار می‌رود. زمان حدود 105 دقیقه برای BP-U35 به آزمون مشخص ضبط XAVC-I، لنز و نمایشگر روشن مربوط است و نباید آن را برای هر تنظیمی ثابت دانست. متادیتای حرکت برای تثبیت در نرم‌افزار Catalyst سازگار ذخیره می‌شود؛ این فرایند پس‌تولید را باید جداگانه در برنامه کاری در نظر گرفت.

اطلاعات بیشتر

گارانتی

گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی

برند

Sony

مدل

FX6؛ سری ILME-FX6

نوع دوربین

دوربین سینمایی فول‌فریم Cinema Line با لنز قابل تعویض

نسخه محصول

بدنه بدون لنز؛ کیت لنز 24-105mm نیست

مانت لنز

Sony E

رنگ

مشکی

نوع حسگر

CMOS فول‌فریم Exmor R با نوردهی از پشت

پیکسل‌های مؤثر

حدود 10.2 مگاپیکسل

پردازنده تصویر

BIONZ XR

دامنه دینامیکی

بیش از 15 استاپ در S-Log3 و شرایط آزمون سازنده

حساسیت پایه Cine EI

ISO 800 و 12800؛ منبع نور D55

حداکثر حساسیت

تا ISO 409600 در حالت SDR/HDR؛ بازه وابسته به حالت ضبط

فیلتر ND داخلی

الکترونیکی متغیر پیوسته 1/4 تا 1/128؛ معادل 2 تا 7 استاپ و حالت Clear

کنترل ND

دستی پیوسته یا خودکار

کیفیت DCI 4K

4096×2160 تا 59.94p؛ شامل 24.00p

کیفیت UHD 4K

3840×2160 تا 59.94p در ضبط معمول؛ تا 120fps در S&Q

کیفیت Full HD

1920×1080؛ تا 240fps در S&Q سازگار

برش 4K پرسرعت

حدود 10 درصد در 100/120fps

محدودیت S&Q Full HD

150/180/200/240fps با خوانش فول‌فریم؛ در Super 35 در دسترس نیست

فرمت ضبط ویدئو

XAVC-I (Intra), XAVC-L (Long GOP)

کدک ویدئو

MPEG-4 AVC/H.264

رنگ و عمق XAVC-I

4:2:2 ده‌بیت در DCI 4K، UHD 4K و Full HD

رنگ و عمق XAVC-L

4:2:0 هشت‌بیت در UHD 4K؛ 4:2:2 ده‌بیت در Full HD سازگار

بیت‌ریت XAVC-I DCI 4K

حداکثر 600Mbps در 59.94p؛ 500Mbps در 50p؛ 300Mbps در 29.97p؛ 250Mbps در 25p؛ 240Mbps در 24p/23.98p

بیت‌ریت XAVC-L UHD 4K

حداکثر 150Mbps در 59.94p/50p؛ 100Mbps در 29.97p/25p/23.98p

ضبط پروکسی

H.264 Long GOP، رزولوشن 1920×1080، حدود 9Mbps؛ محدودیت وابسته به حالت ضبط

صدای پروکسی

AAC-LC دوکاناله 128kbps

فرمت ضبط صدا

LPCM؛ 24 بیت، 48kHz، چهار کانال

پروفایل تصویر

S-Cinetone, S-Log3؛ پشتیبانی S-Gamut3 و S-Gamut3.Cine

گامای SDR

S-Cinetone, Standard, Still, ITU709, 709tone؛ بسته به نسخه نرم‌افزار

گامای HDR

HLG_Live, HLG_Natural

فوکوس خودکار

Fast Hybrid AF با تشخیص فاز و تشخیص چهره و Real-time Eye AF

نقاط فوکوس

حداکثر 627 نقطه تشخیص فاز؛ وابسته به حالت ضبط

سرعت شاتر

64F تا 1/8000 ثانیه

تراز سفیدی

Preset، حافظه A و B، ATW؛ 2000 تا 15000 کلوین

کنترل Gain

-3 تا +30dB با گام 1dB و AGC

خروجی RAW از SDI

RAW شانزده‌بیت به رکوردر خارجی سازگار

خروجی RAW از HDMI

با نرم‌افزار سازگار؛ پشتیبانی RAW شانزده‌بیت از نسخه 2.00 به بعد

خروجی SDI

BNC؛ 12G-SDI، 6G-SDI، 3G-SDI Level A/B

خروجی HDMI

Type A؛ خروجی 4K60p 4:2:2 ده‌بیت در حالت سازگار

تایم‌کد

BNC؛ ورودی/خروجی با انتخاب TC IN/OUT

ورودی صوتی XLR

دو ورودی سه‌پین مادگی روی دسته؛ انتخاب Line، Mic یا Mic +48V

خروجی هدفون

جک استریو 3.5 میلی‌متر

درگاه USB

یک USB Type-C و یک Multi/Micro-B

ورودی تغذیه

جک DC

اتصال گریپ

جک چهارپین 3.5 میلی‌متری

شیار کارت حافظه

دو شیار ترکیبی CFexpress Type A / SD؛ پشتیبانی SDXC UHS-I/UHS-II

کارت لازم برای حالت‌های پرسرعت

CFexpress Type A برای XAVC-I UHD 100/120fps و XAVC-I Full HD 150/180/200/240fps

نوع نمایشگر

LCD لمسی کلاس 3.5 اینچ؛ اندازه واقعی 3.46 اینچ

رزولوشن نمایشگر

حدود 2.76 میلیون نقطه

میکروفون داخلی بدنه

مونو الکترت خازنی همه‌جهته

میکروفون داخلی دسته

استریو الکترت خازنی

بلندگوی داخلی

مونو

ارتباط Wi-Fi

IEEE802.11a/b/g/n/ac؛ باندهای 2.4 و 5GHz در نسخه منطقه‌ای سازگار

NFC

سازگار با NFC Forum Type 3 Tag

داده تثبیت تصویر

ثبت متادیتای حرکت برای پردازش در نرم‌افزار سازگار Catalyst

بدنه

شاسی آلیاژ منیزیم، طراحی ماژولار با سیستم خنک‌سازی فعال

باتری همراه

BP-U35 لیتیوم‌یون

باتری سازگار

خانواده Sony BP-U سازگار با دوربین

زمان کار BP-U35

حدود 105 دقیقه؛ XAVC-I UHD59.94p، لنز SEL24105G، نمایشگر روشن، بدون وسیله خارجی

زمان کار BP-U70

حدود 215 دقیقه در همان شرایط آزمون؛ BP-U70 جداگانه

توان مصرفی مبنا

حدود 18 وات؛ XAVC-I UHD59.94p، لنز SEL24105G و نمایشگر روشن، بدون وسیله خارجی

ولتاژ ورودی DC

19.5 ولت

وزن بدنه اصلی

حدود 890 گرم؛ بدون لنز و تجهیزات افزوده

ابعاد بدنه

114×116×153 میلی‌متر؛ عرض×ارتفاع×عمق، بدون برجستگی‌ها

دمای کار

0 تا 40 درجه سانتی‌گراد

دمای نگهداری

-20 تا 60 درجه سانتی‌گراد

برای مقایسه، حداقل
۲ محصول انتخاب کنید